Balkan LordStaff
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RolePlay pravila

Ići dole

RolePlay pravila Empty RolePlay pravila

Počalji od Jovan Sub Nov 12, 2016 6:42 pm

Evo i RP pravila ovog servera pa izvolite

MetaGaming (MG) je koristenje OOC formata u IC korist.
Primjer:Idete do nekog lika a neznate ga IC i zovete ga imenom, to spada pod MG.Jasnije malo, npr. vi hodate u RL i vidite nekog čovjeka i priđete mu i zovete ga imenom,normalno ne znate mu ime jer se niste ni upoznali, tako i u SAMP-u.
Evo sad nesto o koristenju OOC formata u IC korist.
Naprimjer:Vi ste na forumu pročitali da će LSPD održati raciju na vašu bandu ili mafiju i Vi odete na server i kažete svom lideru danas će biti racija ( NE ZNATE IC za raciju ) pobjeći ćemo iz baze.To je Koristenje OOC formata u IC korist.

IC | In Character se koristi u svim chatovima u igri osim /o, /b i /report, služi za komunikaciju za drugim igračima i u njega se piše SAMO ono što ima veze sa Vašim virtualnim karakterom. U IC chatu ne pišemo smajlije i sva ostala komunikativna sredstva koja nisu realna i nisu vezana za radnju Vašeg virtualnog lika.

OOC | Out Of Character koristi se SAMO u /o /b i /report chatovima. Služi za priču o svemu što nema veze sa trenutnom situacijom u igri. U OOC chatu razgovarate o stvarima vezanim za stvarni život, npr. o sportskim dešavanjima. Takodje smijete zatražiti pomoc oko određenih komandi i sličnih stvari u /report chatu.

PowerGaming (PG) je radnja koja nije izvodiva u RL ili u nekom datom trenutnku.
Primjer: /me dize zgradu , naravno u RL nemozemo dignuti zgradu to je PG./me jede zgradu , također je i ovo PG , jer u RL nemozemo jesti kucu.

Bunny Hopping (BH) je učestalo skakanje prilikom trčanja s ciljem bržeg trčanja i sl.
Primjer:Ganja Vas policajac,trči za Vama a Vi lagano počnete skakati prema npr. autu da bi prije stigli i pobjegli mu.

Deatmatch (DM) je ubijanje naokolo bez dovoljno RP razloga.
Primjer:Kupite oruzje u Gun Shopu i sada do svakog lika odete i ubijete ga.

Spawn Kill (SK) je učestalo ubijanje igrača na SPAWNU.
Primjer:Vi odete do nečije kuće od nekog lika vidite ga i ubijete ga pa ga čekate opet da se spawna i opet ga ubijete.

Ninja Jack (NJ) je NON RP krađa vozila.
Primjer:Neko vozi auto i uspori malo a Vi stisnete enter i ukradete mu auto i pobjegnete.

Drive By (DB) je pucanje i gaženje s mjesta vozača, i ubijanje elisom helikoptera.
Primjer:Vozite se gradom ( bandit ste ) i policajac Vam govori da stanete i dođe Vam sa boka a Vi imate mp5 i počnete pucati na njega,ili imate helikopter i vidite ispred Burga neko okupljanje i zaletite se i elisom ih pobijete.

Revenge Kill (RK) je ubijanje iz osvete igrača.
Primjer:Neki Hitman ima Vas kao metu,i on Vas ubije i Vi mu zapamtite ime i dođete nakon 5minuta sa M4 i kažete eh ti si mene ubio evo ti sad.Revenge kill je takodje dio Metagaminga, jer koristite OOC informacije da rješite IC probleme.

RP Supermen je ponašanje igrača da je on kao najjači i da mu niko ništa ne može,ne boji se ničega,nije mu bitno hoće li poginuti.

Gun From ASS (GFA) je vađenje oružja bez korištenja /me i /do komande.
Primjer:Idete gradom i vidite nekog lika koji Vam je smetao u životu i izvadite oružje na brzinu bez korištenja /me i /do komande.
Kako je pravilno izvaditi oružje?
/me vadi pištolj sa desnog pasa
/do u ruci mi je.

Drug From ASS (DFA) je nonRP korišćenje droge,bez /me i /do komande.
Kako je pravilno koristiti drogu?
/me vadi vrećiću ( droge , brasna ) iz dzepa
/do izvadio
/do istresa ( drogu , brasno ) na sto
/do smrce drogu sa stola.

Player vs Player (PVP) je napadanje nedužnog civila bez razloga,iživljavanje na njemu.

Carachter Kill (CK) je tjeranje igrača da promjeni ime ili da napravi novi account.
Primjer:Stalno ga CK-ate i mučite.

RP2WIN ponavljano korišćenje neke komande ili ponavljano mjenjanje IC price kako bi izasli kao pobjednik iz RP-anja.
Primjer: Dođe vam policajac pretresa Vas pregleda dozvole sve ok.Kaže otvorite gjepek a Vi u gjepeku imate Silenced Pistol i ostala oružja.Vi otvorite on pretrese.
/do Da li vidim Silenced Pistol u gjepeku?
/do Ne , ne vidis ga zato što je ispao u šupljinu u gjepeku.
To je RP2WIN.

Admin Abusing (AA) je iskorištavanje Admin Komandi u svoju korist.
Primjer:Igrate WAR ili VS s nekim i on Vam do pola skine helte Vi sebi nadopunite /sethp ID 100

Exploiting je korištenje bilo kakvih poznatih/nepoznatih bugova/propusta u igri ili skripti. U to se ubraja i skupljanje spawnova novaca, uzimanje CJ skina i sl.
Primjer - Namjerno uzmete CJ skin kako bi brže trčali ili razvalite banderu za naplatu parkinga i ]pokupite pare.

QuickSwapping (QS) je brzo mjenjanje oružje na Q E bez korišćenja /me i /do komande.

Exploiting the red circle:
Iskorišćavanje crvenih check pointa u burgu, cluckin bellu i drugim prodavnicama, kad stanete na crveni marker, server vas zaledi i izađe vam meni da izaberete sta želite da kupite, za to vreme niko ne moze da vas ubije.

Kill on Sight (KOS) je ubijanje igrača po viđenju, bez upozorenja, korišćenja chata...

CrackShoting (CS) je iskoriscavanje bugova sa oruzjem, deagle i combat shotgun pucaju vecom brzinom iz vozila.

Player vs Enviroment (PvE) je divljanje i pucanje po okolini i ugrozavanje necije imovine.

ChickenRunning (CR) je trcanje cik cak kako bi izbegli metkove i preziveli.

Spamming - Pisanje iste rjeci ili recenice dva ili vise puta za redom. Jedino opravdanje vaseg Spammanja moze biti lagg ili nestto slicno. Ili slanje poruke posle svake napisanje rjeci... Primjer: Petar_Petrovic: E Petar_Petrovic: ajde Petar_Petrovic: mi Petar_Petrovic: daj Petar_Petrovic: admina...
Jovan
Jovan
Admin

Broj poruka : 25
Datum upisa : 12.11.2016

https://balkan-lordstaff.board-directory.net

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu